Vanmiddag vond de tweede ALS Lenteloop plaats in Bilthoven. Wat als een bescheiden loopevenement begon voor hardlopers en wandelaars, heeft zich ontwikkeld tot een groot loop- en muziekfestijn met een landelijke uitstraling. De ALS Lenteloop is een initiatief van Vincent Cornelissen uit Bilthoven bij wie in de zomer van 2015 ALS werd vastgesteld. Hij wilde met deze lenteloop geld inzamelen voor de Stichting ALS en een evenement organiseren waarbij samen lopen en samen het leven vieren voorop zouden staan.
Vandaag zijn meer dan 1.000 lopers en wandelaars uit heel Nederland naar Bilthoven gekomen om aan de ALS Lenteloop mee te doen. Er waren diverse afstanden te lopen, van een ALS special van 500 meter voor mindervaliden tot en met een 10 km loop door de bossen van Bilthoven. Om twee uur precies loste burgemeester Sjoerd Potters het startschot door af te tellen. Wethouder Hans Mieras liep ook mee. Meer dan 200 vrijwilligers maakten het evenement mede mogelijk. Samen lopen voor een wereld zonder ALS. Uiteindelijk stond de opbrengstteller rond de 145.000 euro!
Op het Vinkenplein vond naast het loopevenement ook een fantastisch muzikaal programma plaats. DJ Gerard Ekdom startte met de warming-up voor de lopers en zorgde voor de sfeer op het Vinkenplein. Studentenband Tzigane Swing speelde daarna swingende jazzblues, dixieland, bossa en funk. De band Tswings was daarna aan de beurt om de sfeer er in te houden. Een grande Finale met beide band luidde het einde van een fantastisch evenement in. Zo vierden we gezamenlijk het leven.
Het weer zat best wel mee op een korte regenbui bij de finish van de 5 km en de wandelaars na. De tweede enorme plensbui (net als vorig jaar…) was gelukkig nadat iedereen was gefinisht. Er bleek plek genoeg in de diverse tenten om te schuilen; het kon de pret absoluut niet drukken. Het was een fantastisch evenement met een geweldige opbrengst die geheel ten goede zal komen aan onderzoek naar ALS.

Voor aanvang bracht Vincent Cornelissen een toast uit met burgemeester Sjoerd Potters op een geslaagde ALS Lenteloop

Luid applaus toen burgemeester Sjoerd Potters bekend maakte dat hij volgend jaar ook gaat meelopen en wel de 10 km. Bovendien beloofde de burgemeester dat hij de ambtenaren ook zal enthousiasmeren om mee te lopen en al in januari wil gaan trainen!

Ja, ja, ook hoofdsponsor Rabobank Rijn en Heuvelrug. Volgend jaar komen zij met een mega-groot-team, beloofden zij!

Vincent Cornelissen trok een ware eindsprint met de familie op de ALS Special. Het publiek droeg hen op handen!

Oeps, toen ging het echt serieus regenen. Gelukkig was iedereen gefinisht en was er genoeg plek om te schuilen
Tweede ALS Lenteloop een groot succes!
Al het beeldmateriaal (foto’s) en teksten van DeBiltinBeeld.nl zijn auteursrechtelijk beschermd. Wilt u een of meerdere beelden gebruiken of elders publiceren? Neemt u dan éérst contact op met de DeBiltinBeeld.nl-redactie. Dat kan hier. De berichten van DeBiltinBeeld.nl mogen als geheel via een link gedeeld worden op Facebook. Individuele foto's echter niet! ©2021 HLP images.nl
1 Reactie
21 mei 2018 de 3e editie van de Rabobank ALS Lenteloop - DeBiltinBeeld.nl
25 april 2018 op 17:01[…] KLIK hier voor de gehele reportage van vorig jaar! […]